Papużki faliste zyskały szeroką sympatię ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Ponadto cechują się bardzo przyjaznym usposobieniem i łatwością oswajania. Jej pióra mogą być przyczyną alergii wziewnej. 

Alergia na pióra papużki falistej występuje stosunkowo rzadko. Związana jest z białkiem – keratyną, które jest obecne w ptasich piórach. Do rozprzestrzeniania alergenów przyczynia się głównie trzepotanie skrzydłami, ze względu na brak możliwości swobodnego latania.

Głównymi objawami są: obrzmienie śluzówek, łzawienie z oczu, kichanie, wodnisty katar, wysypka, suchy kaszel, duszności. Rzadziej alergia na ptasie pióra wywołuje objawy ze strony skóry: pokrzywkę lub wysypkę.

Alergie na pióra należy różnicować z alergią na roztocze kurzu domowego.

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST).

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 10 dni roboczych

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!