Ogórek jest popularnym dodatkiem do sałatek i kanapek. Składa się w 98% z wody. Jest bogatym źródłem błonnika, mikro- i makroelementów oraz antynowotworowych kukurbitacynów.

Alergia na ogórka jest rzadka. Objawy najczęściej występuje jako zespół alergii jamy ustnej (ang. OAS, Oral Allergy Syndrome), czyli wystąpieniem lokalnych reakcji w obrębie jamy ustanej (mrowienie ust, gardła, obrzęk warg i języka, chrypka). Bardzo rzadko może prowadzić do ciężkich reakcji układowych lub nawet wstrząsu anafilaktycznego.

Profilina Cuc s 2 ogórka wykazuje reaktywność krzyżową z roślinami posiadającymi alergeny profilinowe: selerem, marchwią, pyłkiem brzozy, chwastem ambrozją i roślinami należącymi do dyniowatych, jak: melon, arbuz, dynia, cukinia.

Badanie wykonywane jest na aparacie Phadia ImmunoCAP firmy Thermo Fisher Scientific. Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST).

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!