Koper ogrodowy  (koperek) należy do rodziny selerowatych (łącznie z marchwią, anyżkiem, kminkiem, kolendrą, koprem włoskim, pietruszką i selerem). Jest uprawiany jako roślina przyprawowa (w postaci surowej, pieczonej, gotowanej) i lecznicza (na bezsenność, trawienie, laktację, nadciśnienie). Ma silny aromat.

Koper rzadko powoduje uczulenie, a objawy są typowe dla alergii pokarmowej. Opisano uogólnioną reakcję anafilaktyczną. Alergeny kopru ogrodowego wykazują reaktywność krzyżową z alergenami przypraw takich jak: kolendra, anyż.

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST).

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 10 dni roboczych

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!