Gorczyca (Sinapis alba) to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych przypraw na świcie. Stanowi podstawowy składnik musztardy. Ponadto ze względu na swoje właściwości terapeutyczne znalazła zastosowanie jako stymulator apetytu, środek wykrztuśny, antyseptyczny w leczeniu przeziębienia, zapalenia gardła, oskrzeli, w leczeniu reumatyzmu i zmian skórnych. Jednak mimo wielu zalet, ziarna gorczycy mogą być przyczyną chorób alergicznych.

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST).

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 10 dni roboczych

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!