Mix pleśni:

  • Penicillium chrysogenum
  • Cladosporium herbarum
  • Aspergillus fumigatus
  • Candida albicans
  • Alternaria alternata
  • Setomelanomma rostrata 

Badanie wykonywane jest na aparacie Phadia ImmunoCAP firmy Thermo Fisher Scientific. Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”. Wynik przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST).

Wyniki uzyskiwane przy mieszankach alergenów są jakościowe, a wynik powyżej 0.35 kU/l jest zalecany jako wartość decyzyjna. Wyniki równe i wyższe od 0.35 kU/l świadczą o alergii IgE zależnej na co najmniej jeden ze składników mieszanki.

Wyniki poniżej 0.35 kU/l wskazują na niewykrywalne, bądż bardzo małe stężenia przeciwciał przeciw danym alergenom. Odchylenia wyników porównanych z pojedynczymi alergenami mogą wystąpić.

Dalsze badania z użyciem pojedynczych alergenów są zalecane jeżeli istnieje potrzeba dalszych badań i otrzymania ilościowych wartości stężenia przeciwciał. 

Wyniki otrzymane dla IP mieszanek alergenów nie mogą być porównywane z wynikami pojedynczych I alergenów. Otrzymane stężenia przeciwciał z wykorzystaniem  mieszanki alergenów nie są sumą stężeń jakie można by otrzymać wykorzystując badania pojedynczych alergenów.

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!