Panel egzema skierowany jest do osób z problemem zmian skórnych o podłożu alergicznym. Test pozwala na ilościowe oznaczenie stężenia przeciwciał sIgE wobec jednych z najczęstszych alergenów powodujących występowanie skórnych reakcji alergicznych. 

Skład panelu:

  • Pokarmy: Orzech ziemny, Orzech laskowy, Białko jaja kurzego, Dorsz, Kakao, Soja
  • Roztocza: D.pteronyssinus
  • Naskórek: Psa, Kota
  • Inne: Lateks
  • CCD

Wyprysk, inaczej egzema (z łac. eczema) to stan zapalny powierzchownych warstw skóry wywołany różnymi czynnikami zewnątrz- i wewnątrzpochodnymi. Główną przyczyną powstania egzemy jest alergia na alergeny pokarmowe, wziewne oraz lateks. Pierwszym z charakterystycznych objawów jest świąd o różnym nasileniu i zaczerwienienie skóry. Na jej powierzchni pojawiają się grudki i pęcherzyki.  Rozpoznanie alergii na wczesnym etapie oraz prawidłowe zróżnicowanie z chorobami o podobnych objawach, ale o innym patomechanizmie, wpływa na poprawę jakości życia alergików.

Diagnostyka chorób alergicznych stanowi duże wyzwanie dla lekarzy alergologów i należy do najtrudniejszych w medycynie. Liczne badania naukowe wskazują, że wnikliwe postępowanie diagnostyczne jest szczególnie istotne, ponieważ problemy osób dotkniętych alergią są ogromne i nie dotyczą tylko ich samych, ale również rodziny, przyjaciół, pracodawców oraz otoczenia.

Ocena pasków testowych wykonywana jest za pomocą programu komputerowego Biocheck Image Software

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”.

Test podaje wynik wyrażony ilościowo. Każdy parametr oceniany jest indywidualnie. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST) oraz dodatkowo przedstawiony graficznie.

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!