Panel ten służy do diagnostyki z krwi alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 10 alergenów wziewnych całorocznych. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • roztocza kurzu domowego
  • alergeny zwierzęce
  • grzyby pleśniowe

Panel wziewny skierowany jest do osób prezentujących całoroczne objawy kliniczne alergii wziewnej nasilające się w okresie jesienno-zimowym. Dzięki jednemu badaniu możliwa jest potwierdzenie bądź wykluczenie alergii wziewnej na 10 różnych alergenów. Do typowych objawów alergii wziewnej należą: łzawienie z oczu, kichanie, katar, wysypka, świąd, kaszel. Przewlekła nieleczona alergia może być przyczyną rozwoju astmy oskrzelowej. 

Skład panelu:

  • Roztocza: D.pteronyssinus, D.farinae
  • Naskórek: Psa i Kota, Owcy, Konia
  • Grzyby: Cladosp.herbarum, Alt.alternata, Asp.fumigatus, Pen.notatum

Ocena pasków testowych wykonywana jest za pomocą programu komputerowego Biocheck Image Software

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”.

Test podaje wynik wyrażony ilościowo. Każdy parametr oceniany jest indywidualnie. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST) oraz dodatkowo przedstawiony graficznie.

 

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!