Profil zwierzęta to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 10 alergenów wziewnych pochodzenia zwierzęcego.

Do typowych objawów alergii na zwierzęta należą: łzawienie z oczu, kichanie, katar, wysypka, świąd (objawy skórne nasilają się zwykle po bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem), kaszel. Przewlekła nieleczona alergia może być przyczyną rozwoju astmy oskrzelowej. Naskórki zwierząt domowych należą obok roztoczy do najważniejszych alergenów całorocznych. Sama sierść nie uczula, jest jedynie wektorem przenoszącym alergeny. Alergia na kota, alergia na psa, alergia na chomika, alergia na królika oraz alergia na konia należą na najczęstszych.

Alergia na psa, alergia na kota czy alergia na królika może być leczona przez usunięcie z otoczenia źródła alergenów. Jednak w przypadku zwierząt domowych bywa to bardzo trudne ze względu na przywiązanie właścicieli. Osoby cierpiące na alergię na psa czy alergię na kota, które chcą poddać się odczulaniu, są zmuszone do całkowitej eliminacji alergenu ze środowiska, w którym przebywają. Jedynie w takim przypadku odczulanie ma sens.

Profil zwierzęta dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą sprawdzić, czy występujące u nich objawy alergii są spowodowane uczuleniem na sierść, naskórek oraz pióra, zarówno zwierząt hodowlanych, jak i domowych.

Skład panelu:

 • Kot
 • Pies
 • Koń
 • Świnka morska
 • Mysz
 • Naskórek szczura
 • Królik
 • Chomik
 • Mix sierści (krowa, owca, koza)
 • Mix piór (Papużka falista, kanarek, papuga Ara, Aleksandretta obrożna, Zeberka timorska)
 • Marker CCD

Ocena pasków testowych wykonywana jest za pomocą programu komputerowego EUROLineScan. 

Test pozwala wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenia leczenia mającego na celu zatrzymać tzw. „marsz alergii”.

Test podaje wynik wyrażony ilościowo. Każdy parametr oceniany jest indywidualnie. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l), przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST) oraz dodatkowo przedstawiony graficznie.

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

Synonimy:
Panel Zwierzęta – 10 alergenów
« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!