Panel anafilaksja dedykowany jest osobom, które podejrzewają u siebie alergię pokarmową związaną z ciężkimi reakcjami alergicznymi w przypadku spożycia pokarmów. W jego skład wchodzi 8 najsilniejszych alergenów pokarmowych, których nawet niewielka ilość może przyczynić się do ciężkich reakcji alergicznych oraz wstrząsu anafilaktycznego.

Skład panelu:

  • Seler F85
  • Dorsz F3
  • Brzoskwinia F95
  • Jabłko F49
  • Orzech ziemny F13
  • Orzech laskowy F17
  • Orzech włoski F256
  • Pistacje F203

Metoda ImmunoCAP  została uznana za „złoty standard” w diagnostyce alergii. Charakteryzuje się ona wysoką czułością oraz specyficznością. Pozwala na wykrycie nawet śladowych ilości specyficznych przeciwciał IgE, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenie leczenia mającego na celu zatrzymanie
tzw. „marszu alergii”.

Testy podają wynik wyrażony ilościowo. Każdy parametr oceniany jest indywidualnie. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l) i przyporządkowany do klasy 0-6 (skala RAST). Testy posiadają certyfikaty jakości IVD-R.

Należy pamiętać, że uzyskany wynik zawsze musi zostać skonsultowany ze specjalistą oraz odniesiony zarówno do historii choroby, jak i do objawów pacjenta. Samo wykrycie swoistych alergenowo przeciwciał IgE wskazuje, że dana osoba jest uczulona, a objawy tego stanu mogą się ujawnić w jakimś momencie, ale też wcale nie muszą.

 

Przygotowanie do badania: Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień. Testy nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku).

Czas oczekiwania na wynik: 2 dni robocze

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!