Witamina B3 ma znaczący udział w prawidłowym funkcjonowaniu metabolizmu komórki, regulacji poziomu glukozy we krwi oraz utrzymaniu odpowiedniego stanu skóry i układu nerwowego. Znalazła zastosowanie w terapii zaburzeń gospodarki lipidowej, ponieważ zwiększa w organizmie poziom „dobrego” cholesterolu HDL,  jednocześnie obniżając trójglicerydy i „zły” cholesterol LDL. Liczne badania potwierdzają korzystny wpływ niacyny w leczeniu migreny. Skutkami niedoboru jest pelagra, stany zapalne skóry, osłabienie mięśni. Witaminę B3 możemy znaleźć w pokarmach takich jak: mięso cielęce i wieprzowe, wątroba, makrela, drożdże, chleb biały, pełne ziarna zbóż, orzechy, szpinak, kapusta, groszek, marchew, jabłka, pomarańcza, ziemniaki.

 

Przygotowanie do badania: Pacjent musi być na czczo. Na badanie można się zgłaszać w każdą środę między godziną 6:30 a 10:30. Pacjent zgłaszający się na badanie powinien mieć ze sobą dokument tożsamości.

Czas oczekiwania na wynik: 15 dni roboczych

 

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!