FABER – Wykryj przyczynę alergii jednym testem

środa, 12 Lip 2017 |

Laboratorium MEDICA od 1 lipca w swojej ofercie posiada najnowszej generacji test diagnostyczny w kierunku alergii.

FABER to test in vitro, który służy do oznaczania swoistych immunoglobulin E wobec molekuł i wyciągów alergenowych . Test oparty jest na technologii nanocząsteczek, na których prezentowane są alergeny.  Powstał dzięki połączeniu wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej.

Test FABER ocenia alergizujące 122 molekuły i 122 wyciągi alergenowe ze 123 różnych źródeł alergenowych:

Szczegółowy wykaz molekuł i wyciągów alergenowych – plik do pobrania

Wykonanie testu FABER jest rekomendowane:

  • W przypadku alergii z zapaleniem błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks
  • Kiedy pojawia się więcej niż jeden objaw w tym samym czasie i objawy są spowodowane przez różne czynniki je wywołujące
  • Kiedy wprowadzona dieta ograniczająca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów oraz jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia
  • W przypadku wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.

Cechą szczególną testu jest jego indywidualna interpretacja online w systemie CDRS. Oprócz zwykłego wyniku pacjent otrzymuje dostęp do własnego konta na stronie www.caam-allergy.com.  

W systemie CDRS znajdują się informacje o występowaniu poszczególnych alergenów wraz z przypisanymi zdjęciami, a także opisy objawów towarzyszących danej alergii. Analiza wyników testu jest wykonywana przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych, oparta na doświadczeniu alergologów molekularnych z Centrum Alergologii Molekularnej.

Badanie może być wykonywane w każdym wieku, zarówno niemowlętom jak i osobom starszym. Do analizy potrzebna jest niewielka ilość krwi. Na badanie można zgłaszać się cały dzień.  Test nie wymaga specjalnego przygotowania tj. odstawienia leków czy bycia  na czczo. W przeciwieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysku). Czas oczekiwania na wynik wynosi ok.10 dni roboczych. Więcej szczegółów na temat testu dostępne jest w siedzibie Laboratorium Analiz Medycznych MEDICA. 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!