Movember, czyli wąsy w listopadzie

środa, 04 lis 2015 |

Movember – coroczna kampania mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dolegliwości dotykających panów.

moustache

Nazwa wzięła się z połączenia angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad). Tak powstał Movember, czyli nasz polski Wąsopad. Jak sugeruje nazwa, uczestnictwo w akcji polega na zapuszczaniu wąsów w listopadzie. Cel: podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na raka prostaty i inne nowotwory dotykające panów.

Dane medyczne są alarmujące. Rak jądra i prostaty to jedni z najgroźniejszych zabójców. Na pierwszą chorobę najbardziej narażeni są mężczyźni pomiędzy 15 a 45 rokiem życia. Natomiast rak prostaty atakuje głównie po 40-tce i jest to drugi co do częstości występujący wśród mężczyzn nowotwór. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku między 50 a 80 rokiem życia i 80% panów, którzy ukończyli 80 lat, zachoruje na raka prostaty. Zajmuje on 4. miejsce pod względem śmiertelności na świecie.

Fundacja Movember, która jest pomysłodawcą kampanii, wyznaczyła sobie zadanie przebicia się do świadomości mężczyzn i ich bliskich. Ma to zaowocować podniesieniem liczby wcześnie wykrytych i diagnozowanych przypadków raka, a co za tym idzie, również skutecznych kuracji. Upowszechnianie zdrowego trybu życia, badań profilaktycznych, nawyku samobadania, poznanie historii zachorowań na raka w rodzinie – kobietom mówi się o tym od lat, nareszcie przyszedł czas również na panów.

Movember to naprawdę wartościowa inicjatywa, dlatego zamiast chichotać, warto przychylnym okiem spojrzeć na panów, którzy decydują się zapuszczać wąsy w listopadzie. W tego typu kampaniach społecznych ważne jest każde wsparcie.

Laboratorium Medica w akcji dla „Movember” oferuje zaproszenie na badania pod kątem raka jąder oraz prostaty dla mężczyzn w wieku 15+

Laboratorium Medica oferuje wykonanie badań zgodnie z zaproszeniami z 30 % rabatem, więc jest to akcja non profit i pod tym względem skupiamy się tylko i wyłącznie na pobudzeniu młodej świadomości i zapoznaniu się z tym tematem.

Markery nowotworowe:

  • Raka prostaty – PSA
  • Raka jąder – AFP + BHCG

Akcja ważna do 30 listopada 2015

Wydrukuj kupon aby skorzystać z promocji: Plik PDF

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!