Miażdżyca cichy zabójca.

środa, 30 wrz 2015 |

W październiku dla wszystkich
pacjentów profil miażdżycowy w promocyjnych cenach

Co to jest miażdżyca ?

Miażdżyca jest chorobą cywilizacyjną na którą znaczący wpływ ma styl życia oraz stosowana dieta. Postęp choroby uwarunkowany jest stężeniem cholesterolu, ciśnieniem tętniczym, cukrzycą, małą aktywnością fizyczną, nadwagą oraz paleniem tytoniu. Zwykle początkowo przebiega bezobjawowo, w późniejszym czasie przeistacza się w poważne schorzenia zagrażające życiu. Może prowadzić do zawału serca, martwicy kończyn dolnych oraz udaru mózgu.

miazdzyca

Miażdżyca to choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła. Przyczyną zwężenia jest blaszka miażdżycowa zbudowana głównie z cholesterolu, powstaje powoli i stopniowo . Gdy się rozrośnie doprowadza do zmniejszenia przepływu krwi (niedokrwienia)w skutek którego dochodzi do niedotlenieniem narządów.

Jeżeli miażdżyca dotyczy jednej z tętnic wieńcowych, zaopatrujących w krew mięsień serca, może doprowadzić do pojawienia się bólu wieńcowego, występującego zazwyczaj podczas wysiłku i szybko ustępującego po jego zaprzestaniu. Gdy blaszka miażdżycowa pęknie powstaje zakrzep , w wyniku czego może dojść do martwicy mięśnia serca, czyli do jego zawału.

Miażdżyca rozwijająca się w tętnicy zaopatrującej w krew kończynę dolną, objawia się bólem mięśni podudzia (łydek), pojawiającym się w czasie marszu. Ból ustępuje po zaprzestaniu aktywności (objaw ten nazywany jest chromaniem przestankowym).

Miażdżyca może dotyczyć również tętnic zaopatrujących w krew mózg, tj. tętnic szyjnych i kręgowych. Zwężenie którejś z tych tętnic przyczynia się do niedokrwienia mózgu, objawiającego się:

  • zawrotami głowy
  • dezorientacją
  • niekiedy także przejściowym niedowładem.

W poważniejszych przypadkach może dojść nawet do udaru mózgu. Miażdżyca bywa także przyczyną tętniaka aorty.

Ból i drętwienie nóg, zziębnięte stopy, blada skóra kończyn, zawroty głowy, zaburzenia równowagi. Są to najczęściej występujące objawy rozwoju miażdżycy. Nie czekaj na pierwsze symptomy.

Miażdżyca jest chorobą nieuleczalną, postępującą. Wczesna diagnoza pozwoli na zahamowanie rozwoju choroby. Skorzystaj z pakietu badań „Miażdżyca” i kontroluj stan swojego zdrowia.

miazdzyca1

U kogo występuje miażdżyca?

Miażdżyca rozwija się praktycznie u wszystkich ludzi. Pierwsze zmiany miażdżycowe mogą pojawić się nawet we wczesnym dzieciństwie, jednak objawy w postaci choroby niedokrwiennej serca, chromania przestankowego, niedokrwienia czy udaru mózgu, dotyczą zazwyczaj osób po 50. roku życia.

Tempo rozwoju miażdżycy różni się bardzo u poszczególnych osób. Zależy ono od obecności i nasilenia czynników ryzyka.

za

Kiedy wobec tego należy rozpocząć profilaktykę chorób spowodowanych miażdżycą?

Im wcześniej rozpocznie się profilaktykę miażdżycy, tym lepiej.Rozwój miażdżycy zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Nasilenie zmian w młodym wieku, podobnie jak u osób dorosłych, zależy od występowania i nasilenia czynników ryzyka.

Z przeprowadzonych badań wynika, że:

  • prawie połowa polskich dzieci ma zbyt wysokie stężenia cholesterolu w surowicy
  • ponad 10% nastolatków pali papierosy
  • ok. 15% polskich dzieci ma nadwagę lub otyłość

Powyższe dane wskazują iż w bardzo młodym wieku fundujemy sobie „hodowlę” blaszki miażdżycowej.
Dlatego też profilaktyka dotyczy już dzieci i młodzieży, a nie tylko dorosłych.

Profil miażdżycowy zawiera :

Miażdżyca jest chorobą nieuleczalną i zdradliwie postępującą. Wczesne rozpoznanie pozwala zahamować rozwój choroby.

Skorzystaj z pakietu badań „Profil miażdżycowy” i kontroluj stan swojego zdrowia.

Profilaktyka kosztuje mniej niż leczenie zaawansowanej choroby.

Akcja ważna do 31 października 2015

Wydrukuj kupon aby skorzystać z promocji: Plik PDF

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!