Pakiet dla kobiet i mężczyzn starających się o potomstwo – Rabat 20%

piątek, 17 cze 2022 |

Badania profilaktyczne dla osób starających się o potomstwo…

Poczęcie, ciąża oraz narodziny dziecka są jednym z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu dwojga kochających się ludzi. Warto przygotować się do tego wspólnie i świadomie. 

Dziecko jest cudownym połączeniem genów dwojga partnerów. Zdrowie zarówno przyszłej mamy, jak i taty, odgrywa kluczową rolę w przygotowaniach do poczęcia dzidziusia. Jeśli planujecie z partnerem posiadanie potomstwa, powinniście upewnić się, czy z waszym zdrowiem jest wszystko w porządku.

 

i

Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, będziecie mogli ze spokojem przygotowywać się do roli mamy i taty. Jeśli nie, lekarz pomoże wam skorygować wszelkie nieprawidłowości, a także zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłej mamy oraz maluszka.

Badania dla przyszłej mamy…

Ciąża to duże obciążenie dla organizmu matki, dlatego warto wiedzieć jaki jest ogólny stan zdrowia przyszłej mamy. Bardzo ważne jest uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin i minerałów, wyleczenie infekcji oraz innych niezdiagnozowanych wcześniej schorzeń.

Badania dla przyszłej mamy obejmują:

  • badania podstawowe sprawdzające ogólną kondycję organizmu (morfologia, glukoza, badanie ogólne moczu)
  • oznaczenie poziomu witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka (żelazo, ferrytyna, kwas foliowy)
  • oznaczenie poziomu hormonów (TSH, prolaktyna)
  • wykonanie podstawowych badań wirusologicznych (badanie na obecność HIV, WR, WZW typu B, WZW typu C)
  • wykonanie badań w kierunku profilaktyki zespołu TORCH (m.in. wirus różyczki, cytomegalii, toksoplazmozy)

Wykonanie powyższych badań zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala kontrolować stan zdrowia matki i dziecka w trakcie trwania ciąży. Ponadto wiedza na temat infekcji wirusowej matki umożliwia lekarzom wdrożenie profilaktyki mającej na celu zapobieganie przeniesieniu choroby na dziecko podczas ciąży lub podczas porodu.

Mężczyzno, Ty także przygotuj się na dziecko…

Przygotowania do bycia ojcem nie rozpoczynają się tuż przed przyjściem maleństwa na świat, lecz na około trzy miesiące przed aktem zapłodnienia, ponieważ tyle trwa spermatogeneza. Warto przekonać swojego partnera, że wykonanie badań laboratoryjnych, zmiana trybu życia oraz nawyków żywieniowych  w okresie poprzedzającym prokreację, to także jego obowiązek. 

Badania dla mężczyzn starających się o potomstwo obejmują:

  • badania podstawowe sprawdzające ogólną kondycję organizmu (morfologia, glukoza, badanie ogólne moczu)
  • oznaczenie poziomu witamin i minerałów korzystnie wpływających na płodność i jakość nasienia (żelazo, cynk, kwas foliowy)
  • oznaczenie poziomu hormonów (TSH, testosteron)
  • wykonanie podstawowych badań wirusologicznych (badanie na obecność HIV, WR, WZW typu B, WZW typu C)
  • badanie jakości spermy – Seminogram. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce męskiej płodności. Badanie pozwala określić zdolności rozrodcze mężczyzny oraz jest pomocne w wykrywaniu przyczyn problemów z płodnością. Analiza polega na mikroskopowej ocenie ilości, koncentracji, ruchliwości i żywotności plemników oraz ich budowy. Ponadto oceniane są  ogólne parametry nasienia, tj.: czas upłynnienia, barwa, objętość, pH, lepkość oraz wygląd ejakulatu. W przypadku badania nasienia prowadzimy zapisy. Termin i godzinę wykonania analizy można ustalić telefonicznie lub bezpośrednio w naszej placówce.

Wykonanie powyższych badań pozwala sprawdzić, czy u mężczyzny nie występują kłopoty zdrowotne mogące przyczyniać się do problemów z płodnością, a także czy nie jest on nosicielem wirusa, którym może nieświadomie zarazić swoją partnerkę.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!