Zapraszamy na konsultacje

ZADZWOŃ: 48 365 49 33

Psychodietetyka

Psychodietetyka jest dziedziną, która ma za zadanie łączyć wiedzę medyczną dotyczącą prawidłowej diety z szeroko pojętą wiedzą psychologiczną. Dzięki tak holistycznemu podejściu do problemu zachowań zdrowotnych specjaliści współpracując ze sobą będą w stanie efektywniej pomagać  ludziom zarówno w zmianie nawyków żywieniowych jak i higienie stylu życia, która ma z kolei służyć poprawie zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu.

Podejście psychodietetyczne do leczenia otyłości opiera się więc na ścisłej współpracy psychologów z dietetykami, doradcami żywieniowymi, lekarzami, fizjoterapeutami i innymi specjalistami zajmującymi się fizjologicznymi aspektami nadmiernej masy ciała.

Dwutorowe podejście, uwzględniające zarówno dietę jak i aspekt psychologiczny zarówno na skonstruowaniu najlepszych zaleceń dotyczących diety i aktywności fizycznej ale także na pomocy we wdrażaniu zaleconych zmian w życie. Zadaniem psychodietetyka jest nie tylko doradzić osobie, jakich zmian dokonać aby schudnąć ale także odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób to zrobić

Jak to wygląda w praktyce?

Okazuje się, że kilkukrotne próby zrzucenia zbędnych kilogramów zawsze wyglądało podobnie – najpierw krótkotrwała motywacja, katorga związana z nieumiejętnym dopasowaniem do jednostki diety i wynik końcowy – kilogramy z nawiązką. Być może oprócz błednie dopasowanego jadłospisu nie potrafisz wytworzyć prawidłowej relacji z jedzeniem i przy każdej możliwej okazji próbujesz te emocje zakamuflować jedzeniem.

Człowiek często je emocjami…

Laboratorium Medica zaprasza na konsultacje z psychodietetykiem Bartoszem Janiszewskim, specjalistą w tej dziedzinie. Kim jest Pan Bartosz ? Tak pisze o sobie:

Człowiek często je emocjami. Zacząłem więc zgłębiać wiedzę na temat właściwego odżywiania się i zmieniłem swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Pomogła mi wiedza, którą zdobyłem na studiach magisterskich na kierunku Psychologia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Studia Podyplomowe o specjalności Żywienie Człowieka i Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Aktualnie studiuję na kierunku Dietetyka, także na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Dodatkowo odbyte szkolenia oraz setki rozmów z ludźmi o podobnych problemach spowodowały, iż nauczyłem się zachowywania tak bardzo potrzebnej w dobie dzisiejszych czasów proporcji pomiędzy ”talerzem” a zakotwiczonymi mechanizmami naszej psychiki, którym tak często ulegamy.

Zapisz się na konsultacje już dziś
dzwoniąc pod: 48 365 49 33

GÓRA

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!