Profilaktyka zdrowotna jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób i daje szansę na podjęcie szybkiego oraz skutecznego leczenia. Specjaliści rekomendują, aby badania profilaktyczne wykonywać przynajmniej raz w roku, począwszy od 18. roku życia. Wbrew pozorom to wcale nie za szybko, aby zacząć systematycznie kontrolować stan swojego zdrowia. Nie warto czekać na pierwsze objawy choroby. Wiele schorzeń w początkowym stadium rozwoju, nie daje prawie żadnych niepokojących oznak. A my kobiety szczególnie powinnyśmy dbać o swoje zdrowie, ponieważ kobiecy organizm starzeje się inaczej niż męski. Związane jest to między innymi z odmienną gospodarką hormonalną. Dlatego wszystkie kobiety, bez względu na wiek powinny pamiętać o regularnych wizytach u lekarza oraz badaniach profilaktycznych. Laboratorium MEDICA przygotowało specjalną wiosenną promocję dla wszystkich kobiet na badania profilaktyczne pod kątem raka piersi i jajnika, które stanowią uzupełnienie dla regularnych wizyt w gabinecie ginekologicznym. Promocja obowiązuje od 01.03.2020r. do 30.04.2020r. Rozkwitaj na wiosnę! Bądź piękna, dbaj o siebie i badaj się!

CA 15-3

Na świecie rak piersi stał się jednym z najpowszechniejszych nowotworów – choruje 1 na 10 kobiet. Antygen CA 15-3 stał się szeroko uznanym markerem raka piersi. Jest glikoproteiną wytwarzaną zarówno przez prawidłowe komórki gruczołu piersiowego,  jak i przez komórki raka piersi. Podwyższone stężenie CA 15-3 występuje u ok. 10% kobiet z rakiem piersi bez przerzutów oraz u ok. 70% pacjentek z odległymi przerzutami.

CA 125

Rak jajników jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych ginekologicznych chorób złośliwych i czwartą z najczęstszych przyczyn śmierci w wyniku zachorowania na raka u kobiet. Rak jajnika w najwcześniejszych stadiach (rokujących największą szansą wyleczenia) przebiega przeważnie bezobjawowo, dlatego u wielu pacjentek w momencie wykrycia choroba jest w stadium zaawansowanym. Najlepiej poznanym i powszechnie wykorzystywanym w diagnostyce onkologicznej markerem raka jajników jest antygen CA 125. Stopień wzrostu, jak i częstość występowania podwyższonych stężeń tego parametru w surowicy kobiet  zależy od typu histologicznego raka. Badanie CA 125 jest uzupełnieniem badania ginekologicznego i przezpochwowego USG. Podwyższone stężenia antygenu  CA125 obserwuje się również podczas krwawienia miesięcznego, w I trymestrze ciąży, w endometriozie, mięśniakach macicy oraz w procesach zapalnych narządów miednicy mniejszej.

Nie tylko badania laboratoryjne…

Badania laboratoryjne stanowią uzupełnienie dla regularnych wizyt u lekarzy różnych specjalności. Konsultacja ginekologiczna połączona z badaniem USG transwaginalnym i cytologią pozwala na ocenę narządu rodnego oraz wczesne wykrycie stanów przednowotworowych. Warto również pamiętać o profilaktyce chorób piersi, która polega na wykonaniu raz do roku USG piersi oraz comiesięcznej samokontroli piersi.

Prężny rozwój medycyny sprawił, że długość życia człowieka zacznie się wydłużą. Dlatego drogie Panie, warto zadbać, aby w parze z dłuższym życiem szła lepsza jego jakość. A tę zapewni prowadzenie zdrowego trybu życia, dbanie o swoją sprawność fizyczną, dietę oraz regularne badania profilaktyczne. Laboratorium MEDICA zaprasza wszystkie Panie do skorzystania ze specjalnego rabatu 50% na badania profilaktyczne pod kątem raka piersi i jajnika. Akacja trwa do 30 kwietnia. Rozkwitaj na wiosnę! Bądź piękna, dbaj o siebie i badaj się!

 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!