Test ALEX2 (295 komponent alergenowych) – Rabat 25%

piątek, 01 lip 2022 |

Na czym polega innowacyjność testu ALEX?

Dzięki wykorzystaniu technik inżynierii genetycznej możliwe stało się wyprodukowanie alergenów rekombinowanych oraz uzyskiwanie wysoko oczyszczonych składników (molekuł) alergenowych. Test ALEX2 pozwala wykryć nie tylko rodzaj alergenu, ale również konkretne białko lub jego fragment, na które pacjent jest uczulony i określić indywidualny profil immunologiczny alergii.
Uzyskany wynik z testu ALEX2 jest cennym źródłem informacji dla lekarzy. Pozwala na spersonalizowaną diagnostykę pacjenta z objawami alergii. Ustalenie indywidualnego profilu uczuleniowego umożliwia precyzyjne dobranie składu alergenowego szczepionki w celu przeprowadzenia immunoterapii swoistej. Ponadto test ALEX2 daje możliwość monitorowania rozwoju tolerancji i wprowadzania zaleceń dietetycznych dla potrzeb konkretnego pacjenta, co w konsekwencji, wpływa na poprawę jakości życia alergików.

Jakie są zalety testu ALEX?

Wielokierunkowa 
i precyzyjna 
diagnostyka alergii

Test ALEX2 umożliwia wielokierunkową diagnostykę alergii. Pozwala wykryć nie tylko rodzaj alergenu, ale również precyzyjnie ustalić, które białka ze źródła alergenu są rzeczywistą przyczyną objawów alergicznych, 
a które w ogóle nie wpływają na stymulację układu immunologicznego pacjenta.

Możliwość odróżnienia uczulenia pierwotnego od reakcji krzyżowych

Test ALEX2 daje możliwość odróżnienie pacjentów pierwotnie uczulonych na pyłki roślin reagujących krzyżowo na spożyte owoce i warzywa od pacjentów 
z występującą pierwotnie nadwrażliwością na owoce 
i warzywa. Ponadto pozwala wskazać, czy 
np. alergia na mleko krowie występuje wyłącznie po spożyciu świeżego 
i nieprzetworzonego termicznie mleka, czy dotyczy mleka 
w każdej postaci.

Oszacowanie ryzyka wystąpienia poszczególnych objawów chorobowych

Zastosowanie tej innowacyjnej metody pozwala na oszacowanie ryzyka wystąpienia poszczególnych objawów chorobowych. Wykazano, że zdiagnozowanie uczulenia na kilka epitopów alergenowych jest silnie związane z wystąpieniem znacznie groźniejszych reakcji niż uczulenie tylko na jeden epitop.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!