Test w kierunku nietolerancji pokarmowej EUROLINE FOOD 108 – PROMOCJA %

piątek, 18 lis 2022 |

Nietolerancja pokarmowa, czyli nadwrażliwość pokarmowa IgG-zależna…

Nadwrażliwość pokarmowa IgG-zależna (nadwrażliwość pokarmowa niealergiczna, alergia pokarmowa IgG-zależna), powszechnie nazywana nietolerancją pokarmową,  jest reakcją układu immunologicznego na niektóre spożywane przez nas produkty oraz dodatki do żywności. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 45% populacji. Oznacza to, że właściwie co druga osoba może odczuwać dolegliwości spowodowane nietolerancjami pokarmowymi.

Kompleksowa diagnostyka z użyciem testów oferowanych przez nasze laboratorium wskazuje nie tylko produkty, które należy wyeliminować, ale także te, które są tolerowane. Dobrze tolerowane produkty stanowią podpowiedź, co jeść w przypadku eliminacji poszczególnych produktów – jakie zamienniki mamy do dyspozycji w obrębie tej samej grupy składników. Dzięki temu można wdrożyć dietę, która będzie dobrze zbilansowana i pełnowartościowa, a pacjent będzie odczuwał komfort i poprawę stanu swojego zdrowia.

Rola procesu zapalnego w patogenezie nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej

Najnowsze badania wskazują, że nietolerancje pokarmowe są wynikiem przewlekłego stanu zapalnego w jelitach, który jest z kolei konsekwencją postępu cywilizacyjnego – codziennie jesteśmy narażeni na różne czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza, nadmiernie przetworzona żywność oraz wysoki poziom higienizacji i związane z tym zaburzenia w składzie mikroflory jelitowej. Ponadto nadmierny, długotrwały stres, a także nadużywanie leków, alkoholu i używek, przyczynia się do pojawienia się stanów zapalnych w jelitach. W wyniku przewlekłej choroby jelit dochodzi do rozluźnienia połączeń międzykomórkowych enterocytów, a co za tym idzie wzrostu ich przepuszczalności. W konsekwencji zbyt duże, nie do końca strawione cząsteczki pokarmu (mniej lub bardziej swobodnie) przenikają przez ścianę jelita do krwiobiegu. Nasz układ immunologiczny uznaje te składniki za szkodliwe i wytwarza przeciwko nim przeciwciała w klasie IgG, które łączą się z alergenem, tworząc kompleksy immunologiczne. Kompleksy te są usuwane przez układ odpornościowy. Jeśli jednak nagromadzi się ich zbyt dużo, to krążące wraz z krwią kompleksy mogą odkładać się w różnych narządach, wywołując niepożądane objawy dotyczące wielu układów i narządów.

Jakie są objawy nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej?

Krążące wraz z krwią kompleksy immunologiczne mogą odkładać się w różnych narządach, dlatego objawy nietolerancji pokarmowych także będą pochodziły z różnych narządów:

 

Jak zdiagnozować nietolerancję pokarmową?

Nietolerancja pokarmowa jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ spektrum niespecyficznych objawów jest bardzo szerokie. Ponadto różny jest czas wystąpienia symptomów od momentu spożycia pokarmu – może to być kilka godzin, a nierzadko są to nawet 3 doby. Zmienny jest także czas utrzymywania się objawów nietolerancji pokarmowej – może trwać nawet przez wiele tygodni. Z tego powodu Pacjent nie jest w stanie samodzielnie określić, jakie produkty powodują u niego objawy. Bardzo często zdarza się, że produkcja przeciwciał sprawia iż, albo istniejąca już wcześniej choroba zapalna zaostrza się, albo dopiero wtedy uwidaczniają się jej objawy.

Wykonanie badania zaleca się jeśli…

  • chcesz się dowiedzieć, jakich produktów spożywczych i dodatków do żywności powinieneś unikać, by poczuć się lepiej
  • próbowałeś już różnych sposobów na poprawę Twojego samopoczucia i postawiono Ci wiele diagnoz, ale okazały się one nietrafione, a wdrożone przez Ciebie zalecenia nie przyniosły spodziewanych rezultatów
  • odczuwasz dolegliwości i wykluczyłeś alergię IgE-zależną oraz inne prawdopodobne schorzenia
  • chciałbyś zmienić nawyki żywieniowe na dopasowane do potrzeb Twojego organizmu, ale nie wiesz, od czego zacząć
  • karmisz piersią, a Twoje dziecko ma kolki
  • cierpisz na różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, odczuwasz dyskomfort, masz gazy, wzdęcia, biegunki lub zaparcia
  • zdiagnozowano u Ciebie zespół jelita drażliwego
  • cierpisz na migreny lub przewlekłe bóle głowy, na które nie działają żadne sposoby,  w tym leki przeciwbólowe

Nowoczesne testy w surowicy krwi – EUROLINE FOOD 108 pokarmów

Test na nietolerancję pokarmową bada stężenie specyficznych przeciwciał klasy IgG w kierunku najczęściej spożywanych produktów oraz dodatków do żywności. Opiera się on na metodzie Immunoblot, która gwarantuje pewność i wiarygodność wyników. W metodzie tej zdefiniowane alergeny są naniesione na membranę. Przeciwciała wykrywane są indywidualnie dla każdego produktu spożywczego lub mieszanek produktów spożywczych. Ocena pasków testowych wykonywana jest za pomocą specjalistycznego programu komputerowego. Stężenie swoistych IgG jest wyrażone ilościowo.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!