Badania profilaktyczne dla osób starających się o potomstwo…

czwartek, 08 lip 2021 |

Poczęcie, ciąża oraz narodziny dziecka są jednym z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu dwojga kochających się ludzi. Warto przygotować się do tego wspólnie i świadomie. Jeśli planujecie z partnerem posiadanie potomstwa, powinniście upewnić się, czy z waszym zdrowiem jest wszystko w porządku. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, będziecie mogli ze spokojem przygotowywać się do roli mamy i taty. Jeśli nie, lekarz pomoże wam skorygować wszelkie nieprawidłowości, a także zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłej mamy oraz maluszka. A zatem jakie badania warto wykonać?

Badania dla przyszłej mamy…

Ciąża to duże obciążenie dla organizmu matki, dlatego warto wiedzieć jaki jest ogólny stan zdrowia przyszłej mamy. Bardzo ważne jest uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin i minerałów, wyleczenie infekcji oraz innych niezdiagnozowanych wcześniej schorzeń.

Wykonanie powyższych badań zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala kontrolować stan zdrowia matki i dziecka w trakcie trwania ciąży. Ponadto wiedza na temat infekcji wirusowej matki umożliwia lekarzom wdrożenie profilaktyki mającej na celu zapobieganie przeniesieniu choroby na dziecko podczas ciąży lub podczas porodu.

Mężczyzno, Ty także przygotuj się na dziecko…

Przygotowania do bycia ojcem nie rozpoczynają się tuż przed przyjściem maleństwa na świat, lecz na około trzy miesiące przed aktem zapłodnienia, ponieważ tyle trwa spermatogeneza. Warto przekonać swojego partnera, że wykonanie badań laboratoryjnych, zmiana trybu życia oraz nawyków żywieniowych  w okresie poprzedzającym prokreację, to także jego obowiązek. 

Wykonanie powyższych badań pozwala sprawdzić, czy u mężczyzny nie występują kłopoty zdrowotne mogące przyczyniać się do problemów z płodnością, a także czy nie jest on nosicielem wirusa, którym może nieświadomie zarazić swoją partnerkę.

Dziecko jest cudownym połączeniem genów dwojga partnerów. Warto zatem pamiętać, że zdrowie zarówno przyszłej mamy, jak i taty, odgrywa kluczową rolę w przygotowaniach do poczęcia dzidziusia. Wykonanie badań profilaktycznych, zmiana nawyków żywieniowych  oraz trybu życia zwiększa szansę na prawidłowy przebieg ciąży i urodzenie zdrowego dziecka. Laboratorium Medica przygotowało w swojej ofercie pakiety badań profilaktycznych dedykowane zarówno dla Pań, jak i Panów, starających się o potomstwo. 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!