Badanie polega na oznaczeniu insuliny na czczo. Następnie pacjent w krótkim czasie (3-5 minut) musi wypić przygotowany przez personel medyczny roztwór 50g glukozy. Po 60 minutach od wypicia glukozy  pobierana jest kolejna próbka krwi celem ponownego oznaczenia poziomu insuliny.

 

Przygotowanie do badania: Badanie insuliny po obciążeniu 50g glukozy należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów. Na badanie należy zgłosić się między 7:00 a 9:00.  Pacjent  musi być na czczo, wypoczęty i po przespanej nocy. Godzinny okres między wypiciem roztworu zawierającego 50 g glukozy a pobraniem próbki krwi pacjent powinien spędzić w miejscu wykonania testu, w spoczynku. Wykluczone jest opuszczanie punktu pobrań w celu np. zakupów, spaceru itp., ponieważ związany z tym wysiłek (praca mięśni) wpływa na obniżenie wyniku badania. Zaleca się aby pacjent zgłaszający się na badanie wziął ze sobą cytrynę i małą butelkę wody mineralnej. 

Czas oczekiwania na wynik: 1 dzień roboczy

 

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!