Badanie polega na oznaczeniu insuliny na czczo. Następnie pacjent w krótkim czasie (3-5 minut) musi wypić przygotowany przez personel medyczny roztwór 50g glukozy. Po 60 minutach od wypicia glukozy  pobierana jest kolejna próbka krwi celem ponownego oznaczenia poziomu insuliny.

 

Przygotowanie do badania: Badanie insuliny po obciążeniu 50g glukozy należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów. Na badanie należy zgłosić się między 7:00 a 9:00.  Pacjent  musi być na czczo, wypoczęty i po przespanej nocy.  Zaleca się aby pacjent zgłaszający się na badanie wziął ze sobą cytrynę i małą butelkę wody mineralnej. 

UWAGA!!!

Informujemy, że  w związku z zaostrzeniem epidemiologicznym wprowadziliśmy szczególne warunki dla wykonania  tego badania. Ze względów epidemiologicznych pacjenci wykonujący powyższe badanie zobowiązani są do stawienia się na kolejne pobrania krwi w ustalonym czasie bez możliwości oczekiwania wewnątrz placówki laboratorium.

 

Czas oczekiwania na wynik: 1 dzień roboczy

 

« Wróć do listy terminów
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!