Nowe panele alergiczne ImmunoCAP – Złoty standard w diagnostyce alergii IgE-zależnej

środa, 23 sie 2023 |

Swędzi Cię skóra, masz krostki lub czerwone plamy? Męczy Cię katar, masz zatkany nos, kichasz, kaszlesz i swędzą Cię oczy? Odczuwasz bóle brzucha, masz biegunki lub występuje u Ciebie obrzęk 
i swędzenie warg? 
To wszystko mogą być objawy alergii, która może ujawnić się w każdym wieku…

Wszystko co nas otacza oraz pokarmy, które stanowią codzienne pożywienie, mogą stanowić potencjalne źródła alergenów. Nasz układ immunologiczny uznaje je za szkodliwe i wytwarza przeciwko nim przeciwciała rozpoznające dany alergen. W wyniku kolejnych  kontaktów z alergenem dochodzi do uwolnienia się histaminy i czynników zapalnych, które odpowiedzialne są za symptomy alergii.

Diagnostyka chorób alergicznych stanowi duże wyzwanie
 dla lekarzy alergologów 
i należy do najtrudniejszych 
w medycynie. Oznaczenie IgE swoistych dla konkretnych alergenów stanowi podstawowe narzędzie w diagnostyce laboratoryjnej alergii IgE-zależnej. 

Nowe panele alergiczne IMMUNOCAP – ZŁOTY STANDARD W DIAGNOSTYCE ALERGII IgE-ZALEŻNEJ

Panel owoce 
Phadia ImmunoCAP

Panel warzywa i ryby 
Phadia ImmunoCAP

Testy podają wynik wyrażony ilościowo. Każdy parametr oceniany jest indywidualnie. Wynik podawany jest w międzynarodowej jednostce (kU/l) i przyporządkowany do klasy od 0-6 (skala RAST). Testy posiadają certyfikaty jakości IVD-R.

Testy pozwalają wykryć bardzo niskie stężenia przeciwciał, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie choroby i wdrożenie leczenia mającego na celu zatrzymanie tzw. „marszu alergii”. 

Jak należy przygotować się do badania?

Badania w kierunku alergii IgE-zależnej można bezpiecznie wykonać dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Podczas badania nie wprowadza się alergenu do organizmu. Testy nie wymagają przygotowania, nie ma potrzeby odstawienia leków antyhistaminowych oraz innych. Na badanie można zgłaszać się w godzinach pracy laboratorium.

Czas oczekiwania na wynik wynosi 3 dni robocze

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!